logo


picture CallCentrum

Jedničky ve stravování


Pracovní doba

Po-pá 08.00 - 15.00 hod.


Změny v objednávce lze hlásit nejpozději 2 pracovní dny předem do 12.00 hod.

Zdravá výživa až do domu

Dietní jídelníček, na kterém si pochutnáte


Domů » Často kladené otázky (FAQ)

Často kladené otázky (FAQ)

 • Chci-li dodržet zásady zdravé výživy, v jakých časových rozestupech mám jíst?

V ideálním případě si jídlo rozložte rovnoměrně do celého dne, bez ohledu na to, kolik je právě hodin. Pevně dané časy neexistují a nemohou je univerzálně pro všechny stanovit ani odborníci. Záleží totiž na biorytmu každého z nás. Skřivani budou snídat a tedy i večeřet dříve, sovy později.

 • Jak je to s pitím?

Nejen ke krabičkové dietě je nutné dodržovat správný pitný režim. Nejlepší tekutinou pro náš organismus je pramenitá voda. Pokud chcete konzumovat sladké nápoje, pivo nebo víno, počítejte do svého denního příjmu kalorií i ty, které se skrývají v těchto tekutinách. 

 • Co když mám opravdu velký hlad?

V případě, že máte v průběhu dne velký hlad a cítíte potřebu se něčím “dojíst", sáhněte po čerstvé zelenině nebo ovoci. Kalorická hodnota 250g zeleninovo-ovocné misky je zhruba 250 - 300 kJ. Nezatíží váš organismus a nijak závratně nezvýší váš denní kalorický příjem. 

 • Kdy mi přivezete mé krabičky?

Meníčka pro vás připravujeme den předem a k rozvozu je chystáme ve večerních a nočních hodinách. Rozvozy začínají už kolem půlnoci a končí nejpozději kolem osmé hodiny ranní. Čas doručení tedy závisí na době, kdy rozvozce projíždí vaší lokalitou. Pokud kolem vás projíždí více rozvozců v různých časech, můžete se domluvit na přizpůsobení času, ve kterém u vás s krabičkou zazvoní. Pokud se s naším rozvozcem nepotkáte, můžete využít tzv. předání "na kliku", kdy Vám připravená jídla zanecháme na smluveném místě.

 • Rozvážíte krabičkovou dietu i o víkendech?

Ne, meníčka se rozváží pouze ve všední dny.

 • Rozvážíte krabičkovou dietu o státních svátcích?

Pokud státní svátek připadá na pracovní den uprostřed týdne, krabičky vám přivezeme. Je-li státní svátek přímo spojen s víkendem, krabičky nerozvážíme.

 • Jak vypadá meníčko? Jak je zabalené?

Krabičkovou dietu rozvážíme v PE krabičkách, zpravidla zatavených folií a opatřených popisky, abyste na první pohled poznali, co se v dané krabičce ukrývá. Celé menu vám diskrétně zabalíme do neoznačené PE tašky. Ukázkové fotky jednotlivých meníček najdete ve fotogalerii.

 • Kdy zaplatím?

Platba probíhá standardně v hotovosti v první den, kdy vám krabičky přivezeme. Tuto formu platby upřednostňujeme zejména při první objednávce. Platit můžete také převodem na základě vystavené faktury, která je splatná do pěti dnů od vydání.

 • Pokud mi nějaká potravina nechutná, lze ji v krabičce nahradit? ( např. rajče, vepřové maso, ryby....)

Ne, potraviny nelze nahrazovat. Dietní jídelníčky sestavujeme tak, aby byly co nejpestřejší a obsahovaly všechny nutričně významné látky. Nahrazování některých potravin by narušilo princip krabičkové diety jako takové.

 • Mám pocit, že je v krabičkové dietě málo zeleniny, budete s tím něco dělat?

Strava, kterou vám připravujeme, je sestavena s vyváženým poměrem makroživin, tedy bílkovin, tuků a sacharidů. Tento poměr činí 10 - 15 % ku 25 - 35 % ku 55 - 65 %. Zároveň je nutné dodržet denní kalorický přísun v toleranci plus mínus 3 % od deklarované hodnoty. Zeleninu nicméně obsahuje vždy několik chodů denně.

 • Mohu za krabičky platit stravenkami?

Ano, můžete uplatnit stravenky SODEXO Gastro pass, EDENRED Ticket Restaurant a CHEQUE DEJEUNER. Platba stravenkami je zpoplatněna +4% z ceny objednávky.

SODEXO TICKET RESTAURANT CHEQUE DEJEUNER

 

 

icon link ObědováMenu.cz

icon button upNahoru

Webdesign Daniel, Webdevelopment Martin Modl © 2011 - 2018.